Drukowanie świadectw, plakatów i ulotek, a także zdjęć z wakacji wymaga wysokiej jakości druku. Warto zaufać profesjonalistom w zakresie wszystkich potrzeb związanych z drukowaniem. Wysokiej jakości usługi drukarskie muszą oferować szybką realizację zamówienia, przystępne ceny i wysoką jakość druku. Nowoczesne firmy poligraficzne mogą wydrukować praktycznie wszystko. Co warto wiedzieć przed wyborem firmy do druku? 

Jakiego papieru należy użyć do drukowania certyfikatów?

Każdy, kto zamierza drukować świadectwa, dyplomy lub certyfikaty na koniec roku szkolnego, będzie chciał znać odpowiedź na to pytanie. Opcji na papier jest tak wiele, że warto zdawać sobie sprawę z parametrów, jakie musi spełniać każdy produkt, aby drukowane przez nas świadectwa były czytelne i trwały jak najdłużej.

Jak drukować dyplomy lub certyfikaty?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na papier, na którym drukujemy świadectwa lub dyplomy. Bierzemy pod uwagę między innymi charakter i wielkość dokumentu. Nakłady, np. przy dużych nakładach (powyżej 1000 sztuk) stosuje się druk offsetowy.

Najczęściej certyfikaty i dyplomy drukowane są na papierach kredowych, czyli najczęściej matowych, ale mamy też możliwość wyboru wersji błyszczącej. Do wyboru mamy karton powlekany lub niepowlekany, papier satynowy, a nawet papier offsetowy. Ten ostatni jest jednak najbardziej prestiżowy.

Do wyboru mamy druk jednostronny, dwustronny lub mieszany w kolorze, czarnym, białym. Choć standardowym formatem jest A4, często stosowane są formaty A3 i A5. Możesz wzbogacić dyplom z jednej lub obu stron, stosując folię błyszczącą, matową lub satynową. Może to również skutecznie zabezpieczyć dyplom.

Szablony te ułatwiają tworzenie szablonów dyplomów i certyfikatów. Są one niezbędne w wielu branżach. Można skorzystać z kreatora online lub wydrukować gotowe szablony. Jak widać profesjonalny druk certyfikatów nie jest wcale tak trudnym zadaniem. 

drukowaniu certyfikatów

Jak znaleźć rzetelną drukarnię?

Dobra drukarnia będzie oferowała kompleksową usługę. Zajmuje się wszystkimi aspektami zlecenia, od A do Z, i stosuje się wyłącznie do wskazówek klienta. Nie pozwala na samowolkę, a wszelkie pytania wyjaśnia natychmiast. Nie czeka, aż klient dojdzie do końca swojej liny i chwyci za nóż.

Ważne jest, aby przy wyborze drukarni do druku pracy dyplomowej wziąć pod uwagę opinie znajomych. Często mogą oni opowiedzieć, jak poszło i czy poleciliby daną drukarnię.

Drukowanie online – czy to dobre rozwiązanie? 

Dla osób cierpliwych i szanujących swój czas dostępne jest nowoczesne rozwiązanie. Coraz popularniejsze staje się drukowanie online. Za pomocą specjalnego formularza można przesłać gotową do druku pracę. Na podstawie tych danych zostaną określone podstawowe parametry pracy. Następnie zamówienie otrzymuje drukarnia i sprawdza jego poprawność. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuje się z klientem. Wydruk jest zamawiany przez klienta, który następnie wysyła go pocztą. Na tym etapie nie ma miejsca na zwłokę. Wszystko powinno być zrobione natychmiast.

Usługi tego typu firm są na najwyższym poziomie. Jednak aby współpraca była na najwyższym poziomie Klient musi dokładnie wskazać, jak ma wyglądać wydruk. Proces drukowania certyfikatów i prac dyplomowych przebiega szybko i sprawnie. Klient może być pewien wysokiej jakości usługi.