Tworzenie aplikacji mobilnych ułatwia życie, a także pozwala rozwijać biznesy i przenosić je na kolejny poziom technologiczny. Do tworzenia aplikacji bardzo przydatny jest Flutter. Dowiedzcie się czym jest i dlaczego warto się nim zainteresować.

Flutter, czyli niezbędne narzędzie programistyczne

Tworząc aplikacje mobilne, specjaliści opierają się na konkretnych narzędziach programistycznych. Flutter jest zestawem narzędzi programistycznych od Google. Dzięki nim można rozwijać i tworzyć od podstaw aplikacje mobilne na systemy iOS i Android oparte o wspólną bazę kodową. Na Flutter składa się:

  • framework, który pozwala tworzyć projekt-szkielet aplikacji
  • system narzędzi programistycznych SDK dedykowany tworzonym aplikacjom. Możliwe jest wdrażanie widgetów z Google Flutter, ale również innych rozwiązań przeznaczonych dla aplikacji mobilnych Android i iOS.

Jest wiele zalet korzystania z rozwiązania jakim jest Flutter. Należy do nich przede wszystkim łatwość i szybkość tworzenia aplikacji mobilnych. Jest to znacznie szybsze niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Flutter oparty jest na języku programowania Dart, który jest łatwy do opanowania przez programistów, którzy do tej pory pracowali w oparciu o inne języki programistyczne. Ponieważ aplikacje iOS i Android tworzone są na jednym kodzie, zmniejsza to koszty ich tworzenia, co również jest istotnym atutem tego rozwiązania. Co więcej, zmiany w kodzie można wprowadzać nawet przy włączonej aplikacji, dzięki funkcji Hot Reload. Warto podkreślić, że Flutter to rozwiązanie całkowicie bezpłatne.

flutter

Dlaczego warto zainteresować się Flutterem przy zamawianiu aplikacji mobilnej dla firmy?

Przede wszystkim nie trzeba angażować dwóch zespołów programistycznych do tworzenia aplikacji na systemy iOS i Android. W ten sposób można zaoszczędzić przy tworzeniu dedykowanego rozwiązania. Istotne jest również to, że aplikacje przeznaczone dla firm można rozwijać i to w oparciu o jeden kod. W ten sposób skraca się również czas wprowadzania potrzebnych zmian. Jeżeli szukacie firmy, która wykona dla Was potrzebną aplikację mobilną, to sprawdźcie ofertę mobile app development company, która korzysta z nowoczesnych narzędzi programistycznych. Usprawnienie działania aplikacji sklepu czy stworzenie aplikacji firmy do szybszej obsługi klientów nigdy nie było prostsze!