Nowoczesne budownictwo poza cegłą i betonem korzysta z właściwości minimalistycznie prezentującego się szkła. Panoramiczne przeszklenia zapewniają funkcjonalność i wysoki poziom estetyki, jednak kwestia ochrony przed wzrokiem oraz promieniami słonecznymi musi być spójna z designem. Rozwiązaniem są nowoczesne folie elektryczne.

Folia okienna elektryczna – jak to działa?

Przenikalność szkła ma swoje zalety i wady. Do tych pierwszych zaliczamy możliwość korzystania z naturalnego doświetlenia słonecznego i nagrzewania pomieszczeń w chłodne dni. Wadą jest natomiast zerowa ochrona przed wzrokiem oraz brak termoochrony latem, w najcieplejsze dni. By zachować minimalistyczny, estetyczny wygląd szklanej tafli i zyskać funkcjonalność otworów okiennych warto zastosować elektryczną folię okienną. Dzięki niej właściwości transmisji światła przez szkło ulegają zmianie. Folia elektryczna na okno z idealnie transparentnej tafli szkła pozwala uzyskać całkowicie matową, nieprzepuszczającą promieni słonecznych powłokę.

Elektryczne folie LCD

Inteligentna folia okienna – jaki masz wybór?

Nowoczesna folia elektryczna na okno dostępna jest w kilku wersjach, różniących się specyfiką montażu. Folia elektryczna na okno samoprzylepna zawiera nowoczesną powłokę klejącą EVA, natomiast folia elektryczna nieprzylepna dedykowana jest do laminowania istniejącego już przeszklenia. Folia elektryczna na szybę pozwala zmieniać efekt wizualny z transparentnego na idealnie mleczny. W przypadku fotochromowej folii elektrycznej na okno wyraźnie zmniejsza odblaski i zapewnia blisko stuprocentową ochronę przed promieniowaniem UV.

Adhezyjna folia elektryczna na okno – gdzie możesz ją zastosować?

Możliwości zastosowania adhezyjnej folii elektrycznej są bardzo zróżnicowane i obejmują prywatne oraz komercyjne przeszklenia w budynkach. Folię elektryczną https://www.smartfoil.pl/ możesz zastosować zarówno wewnątrz budynków: na ściankach działowych ze szkła (doskonale sprawdza się w przestrzeniach biurowych, w open space), na ściankach prysznicowych, a także na szybach okiennych w nowoczesnym budownictwie, gdzie dekoracyjne przesłony nie znajdują zastosowania. Folie elektryczne to minimalizacja kosztów. W porównaniu z żaluzjami lub roletami koszt zastosowania nowoczesnej folii jest zdecydowanie korzystniejszy zwłaszcza przy dużej liczbie przeszkleń. Folię można dopasować do indywidualnych potrzeb oraz wymiarów przeszkleń, może współpracować z inteligentnym sterowaniem budynkiem.