Służące do wykorzystania w Presta moduły, a konkretniej w PrestaShop, pozwalają na skuteczną sprzedaż dowolnych produktów, oferowanych przez nasz sklep internetowy. Sam system PrestaShop to rozbudowane oprogramowanie, służące do łatwego stworzenia od podstaw i zarządzania sklepem online. Na jakie moduły dodatkowe warto postawić? Podpowiadamy!

Skuteczna sprzedaż produktów z wykorzystaniem wtyczek rabatowych

Są takie moduły PrestaShop, które po prostu musisz mieć zaimplementowane w swoim sklepie internetowym! Do tego grona zaliczyć możemy wszystkie wtyczki, pozwalające na ustalanie okazjonalnych rabatów w naszych ofertach. Niezależnie, czy chcemy zaproponować obniżkę związaną z Black Friday, świętami, czy jubileuszem istnienia naszego sklepu internetowego, warto wykorzystać do tego jeden z rozbudowanych modułów. Najciekawsze oprócz obniżania cen pozwalają także na generowanie schludnego landing page ze wszystkimi produktami objętymi promocją. Możemy go wykorzystać np. do przekierowania potencjalnych Klientów z płatnych reklam. Takie dostępne dla Presta moduły skutecznie poprawią sprzedaż w naszym sklepie online.

Zwiększenie zaangażowania klientów dzięki modułowi do oceny produktów

Jak zwiększyć renomę naszego sklepu PrestaShop, wykorzystując do tego kolejny moduł? Postawmy na wtyczki pozwalające na dodawanie ocen po zakupie! Takie moduły umożliwiają na pozostawienie oceny produktu w skali 1-5, która zazwyczaj wyświetla się w formie gwiazdek. Najlepsze na rynku wtyczki charakteryzują się wieloma rozbudowanymi funkcjami, takimi jak możliwość blokowania głosowania wielokrotnego (po numerze IP), ustalenie opcji oceny wyłącznie dla zarejestrowanych użytkowników czy ustawienie wyświetlania gwiazdek na liście produktów.

Na co jeszcze postawić?

Moduły PrestaShop to prawdziwy „temat rzeka”. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych wtyczek do sklepu PrestaShop, ustawiających sprzedaż. Poza wyżej wymienionymi, warto postawić także na moduł automatyzujący wystawianie faktur do złożonych zamówień, moduł służący do weryfikacji wieku użytkowników, moduł do generowania porównania poszczególnych produktów czy taki, który pozwoli nam ustawić elegancki slider na stronie głównej naszego sklepu internetowego.