Programy kadrowo-płacowe przechodzą do lamusa, ustępując miejsca nowoczesnym systemom informatycznym, które pozwalają na kompleksowe zarządzanie biznesem. Te innowacyjne oprogramowanie gromadzi w jednym miejscu najważniejsze procesy biznesowe firmy. Dzięki wdrożeniu tego systemu Twoja firma będzie działać płynnie i efektywnie, a Ty zawsze będziesz trzymał rękę na pulsie.

Oprogramowanie do zarządzania firmą, czyli zwiększ swoją konkurencyjność

W biznesie sukces należy w dużej mierze od szybkości działania i planowania z odpowiednim wyprzedzeniem. Nowoczesne systemy klasy ERP (ang. Enterprise Resource Planning – zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa) oferują szybki i łatwy dostęp do informacji dotyczących funkcjonowania firmy. Dzięki analizom i raportom „gotowym od ręki” o wiele łatwiej jest podejmować decyzje korzystne dla swojego biznesu. Zalet tego oprogramowania dla firm jest zdecydowanie więcej – a wśród nich pierwsza najważniejsza – sprawny przepływ informacji.

Komunikacja w firmie dzięki nowoczesnym systemom

Przepływ informacji zwłaszcza w dużych przedsiębiorstwach to prawdziwa zmora. Urlopy i delegacje czy też awarie sprzętu stanowią znaczną przeszkodę w płynnym przepływie informacji, co może skutkować stratami dla firmy. Działy sprzedaży i zamówień powinny być w stałym kontakcie, aby odpowiednio wycenić daną usługę czy produkt w zależności od ponoszonych kosztów (np. rosnących cen dostawców). Dedykowane oprogramowanie dla firm-zorius.pl jest wyjątkowo pomocne w skutecznej wymianie informacji pomiędzy pracownikami, zespołami, czy nawet oddziałami firmy. To ułatwienie w komunikacji pozwala szybko reagować na dynamicznie zmieniającą się sytuację na rynku.

Systemy klasy ERP – automatyzacja procesów i efektywniejsza praca

Wiele codziennych czynności związanych z biurem można zautomatyzować (np. obieg dokumentów), dzięki czemu pracownicy będą mogli skupić się na priorytetowych zadaniach. Obecna technologia pozwala nawet wyeliminować żmudne wpisywanie faktur do systemu, z którym mierzy się codziennie dział księgowości. W małej firmie nie stanowi to co prawda dużego problemu, ale w średnich i dużych przedsiębiorstwach ilość faktur można liczyć w setkach, a nawet tysiącach. Dzięki digitalizacji faktur (poprzez skanowanie) system automatycznie odczytuje dane i wprowadza je do systemu. Ta technologia – nosząca nazwę OCR – jest już dostępna w rozszerzonych systemach ERP.

Zarządzanie magazynem i produkcją z biura? To możliwe z systemem ERP

Oprogramowanie klasy ERP to również skuteczne narzędzie do kierowania produkcją. Dostęp do danych w wersji elektronicznej pozwala śledzić na bieżąco postęp wykonywania zleceń czy planów produkcyjnych. Natomiast ewidencja czasu pracy stanowi pomocne narzędzie w określeniu zadań dla każdej ekipy. Program ERP pozwala również efektywnie zarządzać stanami magazynowymi poprzez odpowiednio wczesne uzupełnienie towarów, co pozwoli na płynne działanie produkcji czy też działu sprzedaży.

Program ERP – komfort i efektywność pracy

Reasumując, nowoczesne oprogramowanie dla firm to też nowoczesne zarządzanie. Szybki przepływ informacji, automatyzacja codziennych procesów w firmie, możliwość wczesnego planowania i reagowania na zmiany – to wszystko może zaoferować system ERP. To narzędzie do efektywnej i komfortowej pracy, które z pewnością przyniesie wymierne korzyści dla firmy.

Jeżeli szukasz odpowiedniego pakietu dla swojej firmy, zdaj się na pomoc fachowców. Eksperci od wdrażania systemów ERP zaoferują idealny pakiet, który będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb Twojego biznesu.