Czy opłaca się kupować powerbanki o dużej pojemności? Obecnie standardem na rynku są modele 10000 mAh, ale coraz częściej trafia się również na urządzenia oferujące pojemność na poziomie 20000 albo 30000 mAh. Czy takie sprzęty są warte kupienia? Przekonaj się, dla kogo przeznaczone są takie modele, jakie są ich plusy oraz minusy. Poznaj najczęściej wybierane powerbanki o dużej pojemności i przekonaj się, czy jest wśród nich model dla Ciebie!

Ile wynosi największa pojemność powerbanku?

Jaki kupić powerbank o dużej pojemności? Na rynku konsumenckim dostępne są głównie modele do 30000 mAh. Jednak zakupić można nawet produkty o mocy 57000 mAh. Co dla wielu może być zaskakujące, nie są to wcale sprzęty w niezwykle wysokich cenach. Standardowy powerbank o dużej pojemności np. 30000 mAh kosztować może już nieco ponad 100 zł. Większy wpływ na cenę mają dodatkowe funkcje, dostępność portów oraz dodatki.

Czy warto inwestować w powerbanki o dużej pojemności?

Wybierając powerbank o dużej pojemności, warto zastanowić się, czy na pewno jest on nam niezbędny. Większość użytkowników urządzeń tego typu potrzebuje ich głównie do ładowania smartfonów. W takim przypadku bez problemu dobrze sprawdzą się powerbanki o pojemności 10000 mAh – dostępne w niższych cenach, w ciekawych kształtach i niewielkich rozmiarach.

Powerbanki o dużej pojemności pokroju 30000 mAh polecane są głównie osobom, które pracują w terenie z większą liczbą sprzętu elektronicznego albo często przebywają poza miejscami, w których można naładować urządzenia. Powerbank o takiej pojemności dobrze sprawdzi się w ładowaniu w terenie laptopa, aparatu, głośników bezprzewodowych, konsoli przenośnych, kamer czy kilku telefonów jednocześnie.

Sprzęt o takiej pojemności to również dobra propozycja na wszelkiego rodzaju wycieczki czy wyjazdy, podczas których nie ma dostępu do źródła zasilania sieciowego. Można dzięki niemu naładować telefon, aby zawsze być w kontakcie z bliskimi lub, w razie niebezpieczeństwa, ze służbami ratunkowymi. Warto jednak pamiętać, że wybierając takie powerbanki o dużej pojemności, należy skupiać się jedynie na modelach z funkcją szybkiego ładowania. Ta opcja jest praktycznie niezbędna do komfortowego użytkowania sprzętu i czerpania przyjemności z jego posiadania.

Powerbanki

Jakie jeszcze zalety mają powerbanki o dużej pojemności? Przede wszystkim należy docenić uniwersalność tego typu modeli. Jeśli posiadają one złącze USB-C, są w stanie naładować wiele nowoczesnych urządzeń, np. laptopy, które często zabiera się ze sobą na wyjazdy czy wycieczki. Mogą one również służyć do ładowania kilku sprzętów jednocześnie, co dobrze sprawdzi się podczas wypraw ze znajomymi czy też w momencie, gdy nagle wiele potrzebnych urządzeń będzie bliskie rozładowania.

Dobre powerbanki o dużej pojemności powinny również charakteryzować się wytrzymałością. Najlepiej, aby były odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne. Jeśli urządzenie ma być używane w terenie, warto nie tylko zadbać o jego solidność, lecz także o funkcje ładowania solarnego, która pozwoli podtrzymać moc urządzenia i da mu siłę do ładowania innych sprzętów.

Jakie minusy mają powerbanki? Przede wszystkim czas ładowania ich samych – wynosi on około 10 godzin. Dodatkowe modele tego typu często są znacznie cięższe i większe niż powerbanki o pojemności 10000 mAh, które można schować nawet do kieszeni.

Najchętniej wybierane modele

Na rynku jest wiele ciekawych powerbanków, dlatego ciężko wybrać idealny model dla siebie. Jest jednak grupa najchętniej wybieranych produktów, docenianych przez użytkowników. Do nich należą m.in. takie modele jak: Green Cell PowerPlay 20000 mAh, HAMA Supreme 24HD 24000mAh oraz TRACER Modi 20000 mAh. Każdy z tych powerbanków charakteryzuje się ceną poniżej 200 zł, funkcją szybkiego ładowania i sporą pojemnością.

Wybierając model dla siebie, warto również sprawdzić zestawienie małych powerbanków o dużej pojemności. Dzięki niemu można odnaleźć wyjątkowy model, charakteryzujący się niewielkim rozmiarem, ale przy tym sporą pojemnością. Na szczególną uwagę w tym zestawieniu zasługuje Green Cell 30000 mAh, polecany przez wielu użytkowników i miłośników tego typu urządzeń.