Usługi skupu zużytego czy niepotrzebnego już z jakichś względów firmowego sprzętu elektronicznego to dość powszechna i szeroka oferta. Należy jednak pamiętać o tym, że konieczne jest wybranie firmy, która zrobi to profesjonalnie, z zachowaniem należytego – jeśli chodzi o dane – bezpieczeństwa i zaproponuje atrakcyjne finansowo rozwiązania.

Sprzęt elektroniczny – komputery, laptopy, smartfony – ma to do siebie, że nie tylko zużywa się podczas eksploatacji, ale bardzo szybko może się stać przestarzały i niewystarczający. W związku z tym firmy są często zmuszone do wymiany go na nowe urządzenia. Wtedy pojawia się problem (podobnie jak w przypadku zakończenia działalności firmy): co zrobić z niepotrzebną elektroniką. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z opcji: skup komputerów. Takie zadanie warto powierzyć specjalistom, którzy nie tylko zrobią to zgodnie z zasadami prawa i bezpieczeństwa danych, ale zaproponują dodatkowe usługi pozwalające odnieść korzyści finansowe. Takim pewnym partnerem jest Selkea SP. Na co możemy liczyć w ramach usług firmy? O tym w dalszej części tekstu.

Skup komputerów i urządzeń peryferyjnych

Skup komputerów i innego sprzętu elektronicznego oferowany przez profesjonalną firmę to konieczność zadbania o wszelkie szczegóły transakcji – w trosce o dobro klienta. Dlatego też Selkea odkup sprzętu poprzedza solidnym audytem. Ma on na celu ocenienie stanu technicznego: komputerów, laptopów, smartfonów czy urządzeń peryferyjnych (drukarek, skanerów, monitorów, klawiatur etc.). Taka procedura jest potrzebna do tego, by zaproponować klientowi adekwatną cenę. Drugą istotną procedurą jest profesjonalne i trwałe usuwanie danych z komputerów i laptopów. Co jest bardzo ważne w przypadku prowadzenia własnej działalności. Odkup takiego sprzętu to niejedyna opcja. Spółka świadcząca takie usługi zajmuje się również pośrednictwem w odsprzedaży komputerów, np. innym firmom lub też pracownikom, którzy wcześniej z tego sprzętu korzystali. O tej opcji w dalszej części tekstu.

Selkea

Sprzedaż wewnętrzna laptopów i komputerów – opłacalny ruch

Po sprawdzeniu, jaki jest stan techniczny sprzętu, następuje konserwacja komputerów – tak, by w pełni nadawały się do użytku. Selkea organizuje sprzedaż i pośredniczy w niej, gdy firma chce odsprzedać sprzęt pracownikom. Temu służy specjalnie utworzona platforma sprzedażowa, która znacznie ułatwia ten proces. To nie tylko zadowolenie działu IT, który nie musi zajmować się sprzedażą i wymianą sprzętu, ale i pracowników, którzy w dobrych cenach nabyć dobry sprzęt. W tej opcji udostępnione do sprzedaży komputery czy laptopy – jak już wcześniej wspomniano – przechodzą kompleksowy audyt.

Selkea SP – partner godny zaufania

Spółka Selkea to rzetelność i działanie zgodne z wymogami prawa oraz bezpieczeństwa. To także przestrzeganie zasad poufności danych i RODO. Firma działa jako partner oferujący dłuższą i cykliczną współpracę oraz taką na zasadzie jednorazowej usługi. W każdym przypadku klient ma pewność, że zostały zachowane wszelkie niezbędne procedury i że przeprowadzona transakcja przyniesie odpowiednie i adekwatne do stanu sprzętu korzyści. Selkea to także kompleksowe doradztwo dotyczące kwestii wymiany elektroniki.

Selkea.pl to doświadczenie i precyzja działania. Oferta firmy jest skierowana zarówno do mniejszych, jak i większych firm. To usługi, które są przystosowane do potrzeb klienta – kompleksowe wsparcie partnerów biznesowych dotyczy także dostarczenia sprzętu zastępczego czy też utylizacji odpadów.