W tym artykule przedstawimy Ci czym należy się kierować kupując słuchawki nauszne. Dowiesz się, jakie modele przydadzą Ci się w domu, a jakie na zewnątrz. Jeśli planujesz kupić sobie lub komuś bliskiemu duże, komfortowe słuchawki, przeczytaj nasze porady.

Zalety bezprzewodowych słuchawek nausznych

To zależy od tego, co chcemy robić słuchając ulubionej muzyki. Jeśli chcemy delektować się nią w domu, np. podczas deszczowego wieczoru, możemy pozwolić sobie na większe i cięższe modele, najlepiej bezprzewodowe. Szczególnie, jeśli chcemy słuchać muzyki z wieży stereo. Będą one również świetnym rozwiązaniem dla komfortowego oglądania telewizji, np. w sytuacji, kiedy znajdujemy się w pokoju z osobami, które nie chcą lub nie mogą słuchać dźwięków z telewizora. Mogą przydać się też osobom starszym, które niedosłyszą i oglądając telewizję zwiększają głośność do poziomu, który przeszkadza innym domownikom. Wówczas można zaproponować takiej osobie założenie bezprzewodowych słuchawek nausznych. Pamiętajmy jednak zawsze, żeby dbać o swoje uszy i słuch, nie słuchajmy zbyt głośno, ponieważ możemy je wtedy uszkodzić.

Słuchawki dla aktywnych

Lżejsze słuchawki idealnie nadadzą się na beztroskie spacery na łonie natury, albo ulicami miasta. W tym drugim przypadku, kiedy zamierzamy wędrować ze słuchawkami na uszach przez miejsca pełne ludzi oraz pojazdów, warto wybrać sprzęt zapewniający nam średnie odcięcie dźwięków z zewnątrz. Dlaczego średnie? Ponieważ od komfortu słuchania muzyki ważniejsze jest nasze bezpieczeństwo. Słuchawki zatem powinny delikatnie wyciszać dźwięki ulicy, ale na tyle, żebyśmy byli w stanie orientować się, co się dzieje i szybko zareagować w razie potrzeby. Chcąc jednak zadbać o szczególne wyciszenie dźwięków z zewnątrz, np. kiedy jesteś w domu i pragniesz delektować się utworami, a wokół biegają dzieci, warto wybrać słuchawki nauszne z redukcją hałasu.

Z kablem, czy bezprzewodowe?

Przed zakupem słuchawek sprawdź koniecznie wymagania techniczne. Chcąc słuchać muzyki z odtwarzacza w telefonie sprawdź, jakie ma wejście na słuchawki. W większości modeli będzie to tzw. mini jack, ale może to być również inne gniazdko, dlatego lepiej się upewnić. Pamiętaj o tym, że słuchawki bezprzewodowe trzeba ładować, gdyż wbudowane akumlatory pozwalają na ich kilkugodzinną pracę. Słuchawki przewodowe nie wymagają ładowania, natomiast należy uważać na kabel, aby go nie uszkodzić.