Oczywiście nie możemy wrzucać wszystkich pracowników biurowych to tzw. jednego worka. Wyróżniamy w końcu specjalistów do spraw marketingu, pracowników administracyjnych i specjalistów ds. obsługi klienta – z czego każdy z nich ma zupełnie inne potrzeby pod kątem wyposażenia komputerowego. Czy laptopy poleasingowe są w stanie spełnić ich oczekiwania? Sprawdźmy!

Laptopy poleasingowe – najlepsza opcja dla młodych firm

Jedną z zalet, która skłania nowo otwarte firmy do inwestycji w laptopy poleasingowe, jest fakt, że charakteryzują się one bardzo atrakcyjną ceną w stosunku do oferowanej jakości i mocy obliczeniowej. Dzięki temu przedsiębiorcy nie muszą rezygnować z wysokogatunkowego sprzętu, który potrzebny jest do rozwoju ich działalności lub mogą pozwolić sobie na inwestycje w większą ilość urządzeń dla zespołu pracowników. 

Laptopy poleasingowe to komputery, które zostały kupione w formie ratalnej dla firm. Zazwyczaj są to urządzenia nowe lub w doskonałej kondycji technicznej, co potwierdza audyt zrealizowany przez zespół specjalistów odpowiedzialnych za dystrybucję. W przypadku sprzętu z tzw. drugiej ręki wszystkie informacje na temat komputera i jego stanu (zarówno technicznego, jak i wizualnego) można znaleźć w karcie produktu – a dokładniej w jego opisie. 

Efektywność i wydajność sprzętu – sprawdź, jak wybrać odpowiedni model laptopa

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając laptopy poleasingowe? Kupując komputer dla pracownika biurowego, warto skupić się na takich parametrach, jak np.:

  • ilość i rodzaj pamięci RAM,
  • rodzaj i pojemność dysku twardego (lepszym wyborem jest inwestycja w dysk SSD);
  • rodzaj i moc obliczeniowa procesowa; 
  • ilość i rodzaj złącz;
  • pojemność akumulatora;
  • waga;
  • rozmiar. 

Pracownicy biurowi statystycznie rzadko potrzebują mocnych kart graficznych lub super-wydajnego sprzętu o imponującej mocy obliczeniowej. Większość procesów wykorzystuje stosunkowo mało wymagających aplikacji i systemów, lecz mogą oni pracować na wielu zakładkach jednocześnie. Laptop posiadający 8 GB pamięci RAM, 256 GB pojemności dyskowej SSD i procesor Intel i5 to definitywne minimum, które pracodawca powinien zapewnić swoim specjalistom na stanowiskach biurowych. 

Nie czekaj i zajrzyj na stronę sklepu Komputerymarkowe.pl. Znajdziesz tam wiele zróżnicowanych propozycji, które zostały wyselekcjonowane i sprawdzone przez zespół doświadczonych ekspertów. Dzięki temu zyskasz pewność, że zakupiony przez Ciebie sprzęt będzie charakteryzować się wysokim poziomem niezawodności i wydajności – co w przypadku pracowników biurowych ma kluczowe znaczenie dla efektywności ich pracy.