Każdy użytkownik drukarki 3D z pewnością lubi czasami wydrukować coś szybko, bez tracenia czasu na projektowanie. Tutaj z pomocą przychodzi Internet, gdzie możemy znaleźć wiele witryn oferujących projekty do drukarki 3D. Dostępne są zarówno wersje darmowe, jak i płatne. Gdzie szukać? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

Thingiverse

To jedno z najpopularniejszych miejsc, w którym znajdują się pliki do druku 3D. W bazie dostępnych jest aktualnie około 30 tysięcy plików, a jej zasoby nieprzerwanie rosną. Spośród wielu kategorii możemy między innymi wyszukiwać tutaj projekty związane z:

  • sztuką,
  • modą,
  • utrzymaniem domu.

projekty 3dWarto wziąć pod uwagę fakt, że każdy produkt na swojej podstronie ma określoną licencję użytkowania. Co ciekawe, Thingiverse oferuje tak zwany „customizer”, w którym gotowe projekty 3D można poddać personalizacji, dodając na przykład logo czy napis.

Każdy model jest starannie opisany, a bardziej skomplikowane zawierają instrukcje zmontowania gotowych elementów. Bardzo przydatne mogą okazać się również opinie użytkowników oraz zdjęcia pokazujące czy innym dany projekt się udał.

YouMagine

Równie popularnym portalem jest YouMagine założony przez znanego producenta drukarek 3D. Projekty do drukarki 3D również są tutaj skategoryzowane i co ciekawe, część z nich umieszcza na witrynie sam producent. Serwis zawiera ponad 10 tysięcy darmowych projektów.

My Mini Factoryprojekty 3d

W tym serwisie projekty realizowane są przez profesjonalistów, dlatego też znajdziemy tam wysokiej jakości pliki do druku 3D. Warto również dodać, że wszystkie dostępne pliki są wcześniej testowane pod kątem jakości. Strona posiada sklep, w którym do kupienia są gotowe, wydrukowane modele. Mało tego, możemy wysłać prośbę o interesujący nas model, który zostanie zaprojektowany.

Cults

projekty 3dNa tym francuskim serwisie twórcy mogą zarówno udostępniać, jak i sprzedawać swoje projekty. Zamieszone modele cechują się bardzo wysoką jakością. Witryna posiada sporo filtrów wyszukiwania, dzięki czemu jest prosta i intuicyjna w obsłudze. Użytkownicy mogą również śledzić swoich ulubionych projektantów oraz otrzymywać powiadomienia w przypadku publikacji nowych dzieł. Warto dodać, że strona obsługuje 3 języki: francuski, angielski oraz hiszpański.

Instructables

To portal społecznościowy, na którym użytkownicy mogą udostępniać swoje projekty DIY, w tym pliki do druku 3D. Znajdziemy tutaj samouczki i instrukcje wraz z plikami do pobrania. Dużą zaletą tego portalu jest fakt, że większość projektantów odpowiada na ewentualne pytania związane z projektami. Co ciekawe, na portalu znajdziemy szczegółowe instrukcje wykonania projektów, których częściami nierzadko są wydruki 3D. Znajdziemy tutaj wiele projektów opartych na Arduino, do których potrzebny jest wydruk 3D.

Pinshape

projekty 3d

Na tym portalu możliwa jest zarówno sprzedaż, jak i kupno wysokiej jakości modeli. Jeśli chodzi o projekty do drukarki 3D, znajdziemy tutaj ogromną bazę ciekawych, darmowych projektów. Portal posiada również bloga, na którym znaleźć można sporo ciekawych wpisów.

GrabCAD

Portal skierowany jest głównie do inżynierów. Znajdziemy tutaj ponad milion darmowych plików, a spora ich część znajduje się w kategorii: projekty do drukarki 3D.

STLFinder

To wyszukiwarka plików do druku 3D. Można tutaj utworzyć konto, aby utworzyć zakładkę ulubionych projektów. Po zalogowaniu mamy możliwość przeszukania zaindeksowanych modeli do druku.

STLHive

Ciekawa strona ze szczególnym naciskiem na modele do samochodów, dronów oraz robotyki sterowanej radiowo. Znajdziemy tutaj wiele bezpłatnych plików STL oraz przydatne materiały dla studentów, hobbystów i wynalazców. Ponadto skorzystać możemy również z funkcji, pozwalającej na zaprojektowanie obiektu za symboliczną opłatą.

NASA 3D Resources

projekty 3d

Strona na pierwszy rzut oka wygląda szaro i nudno, jest to jednak bardzo dobry portal oferujący pliki do druku 3D stworzone przez NASA. Są one udostępniane bezpłatnie do celów edukacyjnych, dzięki czemu możemy pobrać na przykład model łazika Curiosity czy kosmiczny teleskop Hubble’a.

Zanim zaczniemy drukowanie, musimy mieć odpowiedno przygotowany model 3d. Jak go wykonać i od czego zacząć? Dowiedz się jak wygląda proces przygotowania modelu do druku 3D!

Zapraszamy do współpracy

W naszej drukarni 3D masz możliwość wydrukowania nadesłanego projektu oraz możliwość zamówienia zaprojektowania nowego przez naszych specjalistów. Nasza firma została stworzona z myślą o wszystkich, którzy cenią sobie indywidualne podejście. Stawiamy na jak najwyższą jakość, dlatego korzystamy jedynie z najnowszych rozwiązań technologicznych oraz najlepszych materiałów. Gwarantujemy, że sprostamy oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego klienta.

SKONTAKTUJ SIĘ

Artykuł przygotowany ze współpracą z https://www.it-manuals.info/