Respirator z drukarki 3D

W dzisiejszym wpisie chcemy powiedzieć, o Polakach, którzy wydrukowali na drukarce 3D respirator. Co więcej, udostępnili oni swój projekt dla każdego, a jego koszt to około 200 złotych.

O co chodzi?

Na wstępie należy zaznaczyć, że jest to prototyp do dalszych prac projektowych i absolutnie w tej formie nie nadaje się do użytku w ratowaniu ludzkiego życia. W Polsce projekt musiałby przejść pełną certyfikację medyczną. Natomiast w kryzysowej sytuacji, szczególnie w krajach gdzie takie restrykcje są niższe, respirator z drukarki 3D z pewnością może komuś pomóc.

Celem tego projektu jest więc udostępnienie wersji, która może zostać wytworzona w 24 godziny przy pomocy drukarki 3D, materiałów oraz podstawowych komponentów mechanicznych. Warto dodać, że taki respirator z drukarki 3D można wytworzyć w polowych warunkach i jest niesamowicie tanie w zastosowaniu.

Ogromne zainteresowanie

Po udostępnieniu projektu respiratora, wielu ludzi zaczęło dzielić się z twórcami swoim doświadczeniem, testami czy wiedzą techniczną. Dzięki temu, twórcy mają nadzieję na stworzenie udoskonalonej wersji, zapewniającej wysoki poziom bezpieczeństwa.

Czy projekt to kopia prawdziwego respiratora?

Respirator szpitalny to jedynie baza, jeśli chodzi o model z drukarki 3D. Bazowanie w stu procentach na sprzęcie profesjonalnym byłoby niemożliwe, ponieważ wtedy byłoby to budowanie tego samego sprzętu.

Jak więc widać, projekt niestety nie nadaje się obecnie do profesjonalnego użytku, lecz sam pomysł zasługuje z pewnością na wielkie brawa i podziękowania.

Warto również dodać, że i my staramy się wspierać służbę zdrowia w walce z epidemią. Wykonaliśmy między innymi przyłbice. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.

2020-05-29T13:33:29+02:00