W dzisiejszym wpisie chcemy powiedzieć, o Polakach, którzy wydrukowali respirator z drukarki 3D. Co więcej, udostępnili oni swój projekt dla każdego, a jego koszt to około 200 złotych.

O co chodzi?

Na wstępie należy zaznaczyć, że jest to prototyp do dalszych prac projektowych i absolutnie w tej formie nie nadaje się do użytku w ratowaniu ludzkiego życia. W Polsce projekt musiałby przejść pełną certyfikację medyczną. Natomiast w kryzysowej sytuacji, szczególnie w krajach gdzie takie restrykcje są niższe, respirator z drukarki 3D z pewnością może komuś pomóc.

Celem tego projektu jest więc udostępnienie wersji, która może zostać wytworzona w 24 godziny przy pomocy drukarki 3D, materiałów oraz podstawowych komponentów mechanicznych. Warto dodać, że taki respirator z drukarki 3D można wytworzyć w polowych warunkach i jest niesamowicie tanie w zastosowaniu.

Respirator z drukarki 3D Ogromne zainteresowanie

Po udostępnieniu projektu respiratora, wielu ludzi zaczęło dzielić się z twórcami swoim doświadczeniem, testami czy wiedzą techniczną. Dzięki temu, twórcy mają nadzieję na stworzenie udoskonalonej wersji, zapewniającej wysoki poziom bezpieczeństwa.

https://www.youtube.com/watch?v=5AAjVFM0t0o

Czy projekt to kopia prawdziwego respiratora?

Respirator szpitalny to jedynie baza, jeśli chodzi o model z drukarki 3D. Bazowanie w stu procentach na sprzęcie profesjonalnym byłoby niemożliwe, ponieważ wtedy byłoby to budowanie tego samego sprzętu.

Jak więc widać, projekt niestety nie nadaje się obecnie do profesjonalnego użytku, lecz sam pomysł zasługuje z pewnością na wielkie brawa i podziękowania.

Warto również dodać, że i my staramy się wspierać służbę zdrowia w walce z epidemią. Wykonaliśmy między innymi przyłbice. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi realizacjami.

Druk 3d w służbie medycynie

Druk 3D stał się rewolucyjnym narzędziem do tworzenia trójwymiarowych obiektów, może być również wykorzystany do tworzenia respiratorów 3D. drukowane w 3D respiratory mają zapewnić pracownikom medycznym dostęp do bezpieczniejszego i bardziej niezawodnego aparatu oddechowego podczas nagłych wypadków lub epidemii. respiratory drukowane w 3D to lekkie, wielokrotnego użytku i regulowane konstrukcje, które mogą zapewnić wygodne dopasowanie i są przeznaczone do druku 3D z tworzywa sztucznego. druk 3D umożliwia również dostosowanie respiratora 3D do indywidualnych potrzeb medycznych, pozwalając jednocześnie na znaczne oszczędności w porównaniu z tradycyjnymi respiratorami.